Logo Logo
ASPIRIN-C tbl eff 1x20 ks
ASPIRIN-C tbl eff 1x20 ks
Krátky popis Zľavnený produkt ASPIRIN-C tbl eff 1x20 ks od výrobca Aspirin u nás nájdete zľavnený za 7,82 €
Obvyklá cena
  • 7,82
  • 8,69 €
  • 10 %
Výrobca/Značka
Aspirin
EAN 8585028200578
Hodnotenie
Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal Liek môžu užívať: dospelí: pri miernych až stredne silných bolestiach (napríklad hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach), pri miernych bolestiach pri artritíde, pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch deti nad 9 rokov iba na odporučenie lekára Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Liek sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom  Dospelí Jednorazová dávka je 1-2 šumivé tablety V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať v odstupe 4-8 hodín Obvyklá denná dávka je 6 šumivých tabliet, maximálna denná dávka je 10 šumivých tabliet Deti od 9 rokov - liek sa môže podávať iba na odporúčanie lekára Jednorazová dávka je 1 šumivá tableta 1x denne V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4-8 hodín Odporučená denná dávka kyseliny acetylsalicylovej pre deti je približne 60 mg/kg Podáva sa rozdelená do 4-6 jednotlivých dávok, čo je približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny Spôsob použitia Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody Liek sa nesmie užívať nalačno Upozornenie Liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehnotnieť Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia Počas 1 a 2 trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné Liek je kontraindikovaný v 3 trimestri tehotenstva Liek prestupuje do materského mlieka Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť   Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 9 rokov Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom Nepiť alkohol Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 44) Účinné látkykyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová (vitamín C)
Ďalšie produkty od výrobcu Aspirin
Ďalšie produkty v kategórii Lieky voľne predajné