Logo Logo
IBALGIN 400 24 tabliet
IBALGIN 400 24 tabliet
Krátky popis Diskontná produkt IBALGIN 400 24 tabliet od výrobca Ibalgin u nás nájdete takmer zadarmo za 2,99 €
Obvyklá cena
  • 2,99
  • 3,99 €
  • 25 %
Výrobca/Značka
Ibalgin
EAN 3664798018707
Hodnotenie
Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia Liek sa užíva: pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,  ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach, v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 3-6 tabliet (1,2 - 2,4 g) denne (zvyčajne 1,2 - 1,8 g), pričom dávka 6 tabliet (2,4 g) denne sa nemá prekročiť U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 0,6-1,2 g Pri zápalových formách sa podávajú vyššie dávky; reumatoidná artritída vyžaduje vyššie dávkovanie ako osteoartritída Pri dysmenorei sa podáva 1 tableta (400 mg) každých 4-6 hodín Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 200-400 mg Pre deti mladšie ako 12 rokov sa využívajú tablety s obsahom 200 mg ibuprofénu a pre deti mladšie ako 6 rokov je určený ibuprofén vo forme suspenzie Ak je u dospelých potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom Ak u dospievajúcich (12-18 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov Spôsob použitia Tablety sa užívajú vždy v celku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia) Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby) Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 12 rokov Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/deň) Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov Pri užívaní lieku sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia (frekvencia neznáma) Liek obsahuje laktózu Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 44) Účinné látkyibuprofén
Ďalšie produkty od výrobcu Ibalgin
Ďalšie produkty v kategórii Lieky voľne predajné