Logo Logo
Panadol Novum 500 mg 24 tabliet
Panadol Novum 500 mg 24 tabliet
Krátky popis Vo zľave produkt Panadol Novum 500 mg 24 tabliet od výrobca Panadol u nás nájdete v zľave za 1,99 €
Obvyklá cena
  • 1,99
Výrobca/Značka
Panadol
EAN 5054563058430
Hodnotenie
Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke Používa sa:  na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu) Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov - s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny - s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 2 tablety ako jednorazová dávka Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet) Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet) Dospievajúci vo veku 12-15 rokov Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet) Deti vo veku 6-12 rokov - s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety - s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta Jednotlivé dávky sa podávajú s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín Deti s hmotnosťou 21-24 kg: maximálna denná dávka je 1,25 g (2 a 1/2 tablety) Deti s hmotnosťou 25-32 kg: maximálna denná dávka je 1,5 g (3 tablety) Deti s hmotnosťou 33-40 kg: maximálna denná dávka je 2 g (4 tablety) Medzi jednotlivými dávkami sa musí dodržať minimálny interval 4 hodiny Pacienti s poruchou funkcie obličiek: Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min možno podávať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote nižšej ako 10 ml/min každých 8 hodín Dĺžka liečby: Liek sa môže užívať bez konzultácie s lekárom najdlhšie 7 dní, u detí najdlhšie 3 dni Ak nedôjde do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, je potrebné navštíviť lekára Spôsob použitia Tableta sa má prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, nezávisle od jedla Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie Upozornenie Počas tehotenstva sa nepreukázali škodlivé účinky paracetamolu v odporúčaných dávkach Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou Liek je kontraindikovaný u pacientov s akútnou hepatitídou Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hemolytickou anémiou Súbežné dlhodobé užívanie paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov môže viesť k poškodeniu funkcie obličiek Paracetamol zvyšuje účinok antikoagulačných liečiv (warfarín, kumarínové deriváty) (zvýšené riziko krvácavosti) Nepiť alkohol Tablety obsahujú zmes sodných solí parabénov ​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 44) Účinné látkyparacetamol
Ďalšie produkty od výrobcu Panadol
Ďalšie produkty v kategórii Lieky voľne predajné